AHLCON PUBLIC SCHOOL

INTER HOUSE ACTIVITIES

(SPORTS)

SESSION : 2016 - 17

MONTH : APRIL

SNO

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

1

29.04.2016

TABLE TENNIS

III
(6 - 7)
BOYS

ESHA JAMWAL

7 - A

D

 

III

SRISHTI BAJAJ

7 - B

D

AARUSHI JAIN

7 - C

D

PRIYA SINGH

7 - C

D

HIMANGINI PIVHAL

6 - E

D

ARCHITA SAXENA

7 - D

E

 

I

YASHIKA MOGHA

7 - D

E

RIYA SINGH

7 - D

E

DEVYANSHI GUPTA

7 - D

E

CHARVI GUPTA

7 - B

E

RONIA JAIN

7 - D

P

 

II

ANANYA GOYAL

7 - B

P

KAVYA CHOUDHARY

7 - D

P

ANSHIKA CHAUHAN

7 - E

P

SUHANI SAXENA

7 - D

P

PALAK MODI

7 - B

S

 

 

MAULI BALI

7 - B

S

KIRTI BHADULA

7 - D

S

VEDIKA

6 - B

S

ALISHA GIMMI

7 - A

S

AHLCON PUBLIC SCHOOL

INTER HOUSE ACTIVITIES

(SPORTS)

SESSION : 2016 - 17

MONTH : MAY

S.NO.

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

1

04.05.2016

BADMINTON

II
(8 - 9)
GIRLS

MITALI GOEL

9 - B

D

 

III

VAIBHAVI SHARMA

9 - B

D

RIA SINGH

8 - B

D

GARIMA TANWAR

8 - B

D

KHUSHI SHARMA

8 - B

D

ASMITA SHARMA

8 - B

E

 

 

AADYA MISHRA

8 - C

E

VRINDA SHARMA

9 - F

E

SAMRIDHI PRAKASH

9- B

E

RIKSHITA HOTA

8 - E

E

PRANJAL VATS

9 - E

P

 

II

SANSKRITI GUPTA

9 - F

P

TANYA GROVER

9 - E

P

ANUSHKA RAWAT

9 - D

P

KHUSHI KHEMKA

8 - B

P

ASHI AGARWAL

8 - D

S

 

I

SHREYA BALI

8 - D

S

PRERNA VATS

9 - A

S

DIVYA YADAV

8 - D

S

ANANYA SHARMA

8 - A

S

 


AHLCON PUBLIC SCHOOL

 

INTER SCHOOL ACTIVITIES

 

SESSION : 2016 - 17

 

MONTH : APRIL

 

SNO

DATE

EVENT/ ACTIVITY

NAME OF THE SCHOOL/ VENUE

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

ACHIEVEMENT

 

1

01.04.2016

FOOTBALL JUNIOR (BOYS)

SPORTS COMPLEX (CWG) AKSHARDHAM

SHASHANK RAWAT (CAPTAIN)

10 - C

WINNERS
(PRIZE - 21,000/- CHEQUE)

 

TANMAY SACHDEVA

10 - C

 

ANUJ JAIN

10 - D

 

PALASH KULSHRESTHA

10 - A

 

AAKASH DEVRANI

10 - D

 

ADARSH KUMAR

10 - D

 

TUSHAR RAWAT

10 - F

 

RAGHAV SETHI

10 - C

 

RHYTHAM SINGH

10 - E

 

KANISHK SONI

10 - C

 

KUSHAGARA AGGARWAL (GOAL KEEPER)

10 - A

 

ABHIMANYU CHAUDHARY

10 - E

 

OM ABHAY

9 - D

 

GAGAN KAUSHIK

10 - D

 

ASHISH NAUTIYAL

10 - B

 

 


AHLCON PUBLIC SCHOOL

INTER HOUSE ACTIVITIES

(LITERARY)

SESSION : 2016 - 17

MONTH : APRIL

S.NO.

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

1

22.04.2016

ENGLISH ELOCUTION

6 - 7

ESHA JAMWAL

7 - A

D

I

-

VANSH JAIN

6 - B

D

-

ANINDYA CHATTERJEE

7 - C

E

-

I

MUSKAAN JAIN

7 - A

E

III

PIYUSH MAHAJAN

7 - C

P

II

II

MOKSH ANAND

6 - A

P

-

AVANTIKA UPADHYAY

7 - C

S

-

III

NAMAN UPADHYAY

7 - A

S

-

2

27.04.2016

HINDI RECITATION

8 - 9

GARIMA TANWER

8 - B

D

III

 

CHARVI THAKKAR

9 - D

D

-

SHREYA RAWAT

8 - D

E

III

I

VRINDA SHARMA

9 - F

E

II

JHANVI KOKANE

8 - C

P

I

III

MEHUL AGARWAL

9 - B

P

-

GAURI GUPTA

8 - C

S

-

II

KANISHKA TYAGI

9 - A

S

-

 


INTER HOUSE ACTIVITIES

(ART)

SESSION : 2016 – 17

MONTH : APRIL


SNO

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

1

27.04.2016

TRADITIONAL ART

X - XII

 

 

D

 

-

 

 

D

 

SAMYAK JAIN

12 - E

E

II

III

VIJAYSHREE VENKAT

10- F

E

III

LAKSHMIPRIYA PANIKER

12 - H

P

I

II

 

 

P

 

VIBHOR AGARWAL

12 - A

S

I

I

PRARTHANA SAREEN

10 - F

S

III

GLASS PAINTING

X - XII

K. NITYALAKSHMI

12 - A

D

II

II

RASHMI

12 - A

D

III

NANDINI GUPTA

10 - C

E

I

III

 

 

E

 

ARPITA DUA

10 - B

P

I

I

SOHINI SARKAR

12 - G

P

II

MANSI AGGARWAL

10 - A

S

III

-

 

 

S

 

S.NO.

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

2

29.04.2016

POTTERY PAINTING

VIII - IX

KANAK RUSTOGI

9 - F

D

II

I

PRIYANSHI

9 - F

D

II

ANJALI

9 - B

D

I

AVISHKA TIWARY

8 - A

D

III

ASMITA

8 - B

E

-

-

YAVAN PREET SINGH

8 - D

E

-

ADITYA VERMA

8 - E

E

-

RADHIKA AHUJA

8 - E

E

-

IREENA GARG

8 - B

P

III

III

TRIPTI

9 - B

P

-

SHALYASTHA KASHYAP

9 - E

P

-

SANYA MALHOTRA

9 - A

P

-

GAURI GUPTA

8 - C

S

III

II

MAANYA DUA

8 - C

S

I

YOGITA

8 - E

S

III

GORVI SHARMA

8 - E

S

II

FABRIC PAINTING

VIII - IX

MITALI GOEL

9 - B

D

II

I

VANSHIKA SINGH

8 - C

D

I

MANASI PAL

8 - D

E

-

-

NANDINI SHARMA

8 - D

E

-

ANANYA SINGH

8 - A

P

III

III

ARUSHI

8 - A

P

-

ANUBHAB SAHOO

8 - E

S

-

II

KRITIKA KAUSHAL

8 - A

S

II

S.NO.

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

3

02.05.2016

POTTERY PAINTING

X - XII

AKANSHA JHA

10 - E

D

-

 

TANYA JAIN

10 - D

D

-

YUKTI VERMA

10 - F

D

II

HARSHITA

10 - B

D

-

UNNATI JAIN

10 - B

E

III

II

S. SARASWATI

10 - C

E

II

NANDINI GUPTA

10 - C

E

III

JHANVI CHAWLA

10 - C

E

-

MUSKAN JAIN

12 - H

P

I

III

SHRUTI KALGAONKAR

10 - B

P

III

TANUSHREE SHARMA

10 - A

P

-

MOKSHIKA BHARGAVA

10 - A

P

-

JESSICA SINGH

10 - D

S

-

I

PRARTHANA SAREEN

10 - F

S

II

VIBHOR

12 - A

S

I

ANUSHKA SAHA

12 - A

S

-

GEOMETRICAL RANGOLI

X - XII

IPSHEETA GARG

12 - G

D

II

I

PRACHI JAIN

12 - G

D

I

RASHMI

12 - A

D

II

PRATHA JULKA

10 - E

D

I

BIPASHA SINGH

10 - B

E

-

III

YASHASWI RAWAT

10 - A

E

-

VIJAYSHREE VENKAT

10 - F

E

II

SMRIDHI

12 - H

E

II

ARPITA DUA

10 - B

P

-

II

SANAT SHOURYA

10 - B

P

-

LAKSHMIPRIYA PANIKER

12 - H

P

III

SOHINI SARKAR

12 - G

P

III

JHANVI

10 - B

S

-

-

NIYATI JAIN

12 - G

S

-

MANSI AGGARWAL

12 - A

S

-

HARSHIKA AHUJA

10 - B

S

-

 



AHLCON PUBLIC SCHOOL

INTER HOUSE ACTIVITIES

(CULTURAL)

SESSION : 2016 - 17

MONTH : APRIL

S.NO.

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE

INDIVIDUAL POSITION

HOUSE - WISE POSITION

1

18.04.2016

MIME

VI - VII

HARSH YADAV

7 - A

D

 

-

DIVYANI B.

7 - C

D

 

ADITYA R.

6 - A

D

 

RISHABH

7 - A

E

I

II

SHREYANSH

7 - A

E

III

SATVIK SAURAST

6 - A

E

 

ADRIJA MAJUMDAR

6 - B

P

II

I

GARIMA GAISI

6 - B

P

 

PALAK

7 - B

P

 

KRISH WALIA

7 - B

S

 

III

NAMAN UPADHYAY

7 - A

S

 

RUDRANEAL JHA

7 - A

S

 

S.NO.

DATE

ACTIVITY

GROUP/ CLASSES

NAME OF THE PARTICIPANT

CLASS/ SEC

HOUSE