AHLCON PUBLIC SCHOOL

CLUB MEMBERS

ACADEMIC SESSION : 2016 - 17

COMMIX CLUB

CONVENOR:

MS. BELA SHARMA

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

KANIKA CHUTANI

XII - G

PRESIDENT

2

SHREYA GHOGAR

XII - G

VICE-PRESIDENT

3

V. YESHASWINI

XII - F

SECRETARY

4

SIMRAN AGRAWAL

XII - F

JOINT SECRETARY

5

SHIVANI SHARMA

XII - F

SR. CO-ORDINATOR

6

AAKASH ARORA

XII - G

SR. CO-ORDINATOR

7

ISMAT HENA

XII - H

SR. CO-ORDINATOR

8

SANJANA R.

XII - H

SR. CO-ORDINATOR

9

SHIVA LOHIA

XI - F

JR. CO-ORDINATOR

10

ADITI VASWANI

XI - G

JR. CO-ORDINATOR

SCIENTIA CLUB

CONVENOR:

MS. VANITA SHARMA

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

AMISHA SAXENA

XII - D

PRESIDENT

2

GARIMA BHARDWAJ

XI - A

VICE-PRESIDENT

3

DIPANSHI GOSWAMI

XII - D

SECRETARY

4

HIMANSHI TANWER

XI - C

JOINT SECRETARY

5

SANCHIT JAIN

XII - A

NETWORK CO-ORDINATOR

6

VIBHOR AGARWAL

XII - A

NETWORK CO-ORDINATOR

7

ISHITA CHABRA

XII - D

EXECUTIVE MEMBER

8

SHANYA AGARWAL

XI - B

EXECUTIVE MEMBER

9

GAURI  MADAAN

XI - C

EXECUTIVE MEMBER

10

MANI KAUSHIK

XI - B

EXECUTIVE MEMBER

G.K. CLUB

CONVENOR:

MS. PRATHIBHA M.K.

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

SANSKRITI GARG

XII - H

PRESIDENT

2

ASHIMA SRIVASTAVA

XI - H

VICE-PRESIDENT

3

VIBHOR AGARWAL

XII - A

SECRETARY

4

JAANVIT BATRA

XI - B

JOINT SECRETARY

5

HARSHITA OJHA

X - B

CO-ORDINATOR

6

PRIYASHA GUPTA

X - B

CO-ORDINATOR

7

HARDIK BORA

IX - C

CO-ORDINATOR

8

ANKIT RAWAT

IX - C

CO-ORDINATOR

9

DURGA MADHAB MISHRA

VIII - B

CO-ORDINATOR

10

SIMMI GONDYAN

VIII - B

CO-ORDINATOR

SOUVENIER CLUB

CONVENOR:

MR. JAGDISH PRASAD

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

AYUSH BHATTAL

XII G

PRESIDENT

2

CHAITANYA SINGH

XII H

VICE PRESIDENT

3

ROHAN SHAHSHANKAR

XII G

HEAD ( NETWORK & WEB)

4

SHIVANGI MALHOTRA

XII C

HEAD (SYSTEM)

5

JASMEET SINGH

XI G

HEAD (VFX)

6

SHUBHENDU RAWAT

X F

HEAD (GFX)

7

SOMYA PATNAIK

XI D

VFX CO-ORDINATOR

8

VARUN SIRPAL

XI D

NETWORK CO-ORDINATOR

9

MANI KAUSHIK

XI B

GFX CO-ORDINATOR              

10

ADITYA ARYAN

XI D

WEB CO-ORDINATOR

11

DHRUV YADAV

XI C

JUNIOR-CO-ORDINATOR

12

KUNAL SINGH

X B

JUNIOR CO-ORDINATOR

 

HERITAGE CLUB

CONVENOR:

MS. SWATI KULKARNI

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

ISMAT HENA

XII - H

PRESIDENT

2

LAKSHMI PRIYA PANICKER

XII - H

VICE-PRESIDENT

3

RATNA SHUKLA

XI - B

SECRETARY

4

PRITTHISH ROY

XI - H

SECRETARY

5

AASTHA AGGARWAL

X - A

JOINT SECRETARY

6

HARDIK SHARMA

X - A

CO-ORDINATOR

7

SHUBHANSHU BANSAL

IX - A

CO-ORDINATOR

8

SHINJINI DAS

VIII - E

CO-ORDINATOR

9

PALAK MODI

VII - B

CO-ORDINATOR

10

ISHITA BANSAL

VI - C

CO-ORDINATOR

 

ECO CLUB

CONVENOR:

MS. MAMTA JULKA

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

PRATHA JULKA

X - E

PRESIDENT

2

AYUSHI SHEORAN

X - E

VICE-PRESIDENT

3

SAI KRISHNA

X - F

SECRETARY

4

SAKSHAM JAIN

X - C

JOINT SECRETARY

5

PRARTHANA SAREEN

X - F

CO-ORDINATOR

6

SHUBH SEHGAL

X - C

CO-ORDINATOR

7

VAIBHAVI SHARMA

IX - B

CO-ORDINATOR

8

CHARVI THAKKAR

IX - D

CO-ORDINATOR

9

MEHAK DHYANI

VIII - E

CO-ORDINATOR

10

SHREYA TIWARI

VII - B

CO-ORDINATOR

HEALTH & SOCIAL WELFARE CLUB

CONVENOR:

MS. SHALINI SAMADHIYA

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

AASHNA SRIVASTAVA

XII - B

PRESIDENT

2

VAIBHAV SHARMA

XII - B

VICE-PRESIDENT

3

SOHINI SARKAR

XII - G

SECRETARY

4

ARUSHI SUMRANI

XI - B

JOINT SECRETARY

5

TWISHA SINGH VERMA

XI - B

CO-ORDINATOR

6

MANSI SHARMA

X- A

CO-ORDINATOR

7

VERNIKA SAMADHIYA

X- A

CO-ORDINATOR

8

RAJAT NAIR

X- B

CO-ORDINATOR

9

TANISHK SHARMA

X- B

CO-ORDINATOR

10

VARSHUNN BHAN MISKEEN

X- E

CO-ORDINATOR

ASTRONOMY CLUB

CONVENOR:

MS. SONALI DAS

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

AADYA KHULLAR

IX - F

PRESIDENT

2

DEVIKA MISHRA

VIII - B

SECRETARY

3

AARJAV JAIN

VII - A

EXECUTIVE MEMBER

4

HIMANSHU RAWAT

VIII - C

EXECUTIVE MEMBER

MATHS CLUB

CONVENOR:

MR. VIKRAM

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

SHREYA GHOGAR

XII - G

PRESIDENT

2

ASHWIN BIJU ALIKAL

XII - B

VICE-PRESIDENT

3

SAI KARTHIK R.

XI - A

SECRETARY

4

SHUBHRAK PRAKASH

XI - C

JOINT SECRETARY

5

GARIMA BHARDWAJ

XI - A

CO-ORDINATOR

6

ADITI VASWANI

XI - G

CO-ORDINATOR

7

KARTHIK SHARMA

X - F

CO-ORDINATOR

8

SMARTH JAIN

X - D

CO-ORDINATOR

9

SHASHWAT JAIN

IX - B

CO-ORDINATOR

10

AYUSH KUMAR JHA

IX - A

CO-ORDINATOR

HOME SCIENCE CLUB

CONVENOR:

MS. MAMTA JULKA

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

BHAVYA KHERA

XII - F

PRESIDENT

2

MILINDA LAHIRI

XI - A

VICE-PRESIDENT

3

PALAK MANGTANI

X - F

SECRETARY

4

DEVANSHI

X - D

SECRETARY

5

YUKTI VERMA

X - F

JOINT SECRETARY

6

ADITI BANSAL

IX - A

CO-ORDINATOR

7

MANSI MOHINDRU

IX - C

CO-ORDINATOR

8

MAANYA PANDE

IX - A

CO-ORDINATOR

9

SUHAANI KHETRAPAL

VIII - B

CO-ORDINATOR

10

RIDDHI MALHOTRA

VIII - B

CO-ORDINATOR

ROBOTICS CLUB

CONVENOR:

MS. SMITA BANSAL

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

DHANANJAY GAMBHIR

XII - E

PRESIDENT

2

AKSHAY SHARMA

XII - E

VICE-PRESIDENT

3

PIYUSH DHOUNDIYAL

XII - A

SECRETARY

4

JAY GUPTA

XI - C

JOINT SECRETARY

5

SHUBHAM NAGPAL

XI - E

CO-ORDINATOR

6

HRITHIK PAWAR

XI - A

CO-ORDINATOR

7

VASU GAMBHIR

X - C

CO-ORDINATOR

8

YAJAS SARDANA

X - B

CO-ORDINATOR

9

U. BHAVESH

X - A

CO-ORDINATOR

10

RISHI BHATTACHARYA

X - A

CO-ORDINATOR

CULTURAL CLUB

CONVENOR:

MS. VANDANA SHARMA

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

JAI SARASWAT

XII - D

PRESIDENT

2

AISHWARYA DAS

XII - C

VICE-PRESIDENT

3

ABHINAV SHARMA

XII - B

SECRETARY

4

UJJWAL DABRAL

XI - D

JOINT SECRETARY

5

MEHREEN SEHER

XI - B

CO-ORDINATOR

6

AASTHA JOHRI

XII - B

CO-ORDINATOR

7

STUTI SRIVASTAV

XI - E

MEMBER

8

ANMOL DUTT LAKHERA

XI - G

MEMBER

9

SAKSHI CHOUDHARY

IX - D

MEMBER

 

 

 

 

ART CLUB

CONVENOR:

MS. NEERU SHAHANI

S.NO.

NAME

CLASS/SEC

DESIGNATION

1

SOHINI SARKAR

XII - G

PRESIDENT

2

VIBHOR AGARWAL

XII - A

VICE-PRESIDENT

3

ADYAA AGGARWAL

XII - F

SECRETARY

4

SRISHTI BAJAJ

XII - G

JOINT SECRETARY

5

SAMYAK JAIN

XII - E

CO-ORDINATOR

6

AAKASH BHARDWAJ

XI - F

CO-ORDINATOR

7

NANDINI GUPTA

X - C

CO-ORDINATOR

8

ARPITA DUA

X - B

CO-ORDINATOR

9

MAHAK BAKSHI

XI - B

CO-ORDINATOR

10

RHYTHM NARULA

X - A

CO-ORDINATOR